Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

zamknij

Jak dobrać rozmiar pierścionka

On: favorite Hit: 1144

Dobranie odpowiedniego rozmiaru pierścionka jest bardzo ważne, gdyż wpływa na wygodę noszenia biżuterii oraz uniknięcie jej zgubienia. Jednakże, wiele osób nie wie jak dokładnie dobrać odpowiedni rozmiar. W tym artykule przedstawimy kilka wskazówek, które pomogą Ci dobrać właściwy rozmiar pierścionka. 

1. Pierwszym krokiem jest zmierzenie obwodu palca. Można to zrobić za pomocą specjalnego miarkownika do pierścionków lub papierową miarką, którą owijamy wokół palca, zaznaczając miejsce, gdzie kończy się obrączka. Taką miarkę możesz pobrać z pliku, który jest udostępniony poniżej. Wydrukuj ją i wytnij. Następnie należy zmierzyć długość odcinka papierowej miarki i porównać wynik z tabelą rozmiarów pierścionków, która jest dostępna poniżej.

 

                                                            https://goldmark.com.pl/img/cms/miarka Goldmark (1).jpg

Upewnij się, że wydruk jest w skali 1:1, oraz, że miarka jest drukowana w pionie.

2. Innym sposobem na dobór odpowiedniego rozmiaru jest użycie pierścionka wzorcowego. W sklepie jubilerskim można wypróbować kilka pierścionków wzorcowych, aby upewnić się, który rozmiar jest dla nas najbardziej odpowiedni. Można także wypożyczyć pierścionek wzorcowy na okres próbny i nosić go przez kilka dni, aby sprawdzić, jak dobrze pasuje i czy nie jest zbyt luźny lub zbyt ciasny.

3. Aby zmierzyć rozmiar pierścionka suwmiarką, należy postępować według następujących kroków:

Umieść pierścionek na płaskiej powierzchni, tak aby obrączka była ustawiona na płasko. Otwórz suwmiarkę i umieść ją na obrączce pierścionka, tak aby końce suwmiarki były ustawione na wewnętrznej i zewnętrznej krawędzi obrączki. Upewnij się, że suwmiarka jest ustawiona prostopadle do obrączki, aby uzyskać dokładny pomiar. Odczytaj wynik pomiaru z suwmiarki w milimetrach lub calach, w zależności od jednostki używanej przez daną suwmiarkę. Porównaj wynik pomiaru z tabelą rozmiarów pierścionków, aby określić dokładny rozmiar pierścionka.

Należy także pamiętać, że temperatura i wilgotność powietrza mogą wpłynąć na rozmiar palca. Dlatego warto zmierzyć obwód palca w różnych porach dnia i w różnych warunkach pogodowych, aby uzyskać dokładny pomiar.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień